Zmiana terminu oddania do użytkowania mostu w Cigacicach


Kierowcy z Zielonej Góry oraz z okolicy mieli nadzieję, że już niedługo będą mogli ponownie przejechać przez most w Cigacicach. Nic takiego jednak na ten moment nie będzie miało miejsca, ponieważ oficjalnie poinformowano o przesunięciu terminu, w którym zostaną zakończone prace remontowe.

Dodatkowe prace przy moście w Cigacicach

Mieszkańcy oraz przejeżdżający mieli nadzieję, że już niedługo ruch samochodów przez most w Cigacicach wróci do normy. Pierwotnie takie były plany, ponieważ most miał zostać oddany do użytku pod koniec listopada tego roku. Niestety, ale prace nie do końca przebiegły tak, jak planowano. Po prostu na pewnym etapie prac uznano, że warto wprowadzić dodatkowe usprawnienia i modernizacje, które poprawią ruch pieszych i rowerzystów. Pojawi się również nowoczesny system świateł drogowych, który powinien znacząco pomóc w zredukowaniu natężenia ruchu i rozładowywaniu korków. W związku z tym nastąpiło przesunięcie ostatecznego terminu.

Zmiana terminu ukończenia prac przy moście w Cigacicach

Nowy termin oddania mostu w Cigacicach do użytku ustalono na 15 stycznia. Do tego czasu wszyscy kierowcy będą musieli ponownie wybierać drogi alternatywne. Miejmy jednak nadzieję, że od tej pory prace będą przebiegać zgodnie z planem, i od nowego roku rzeczywiście most zostanie w pełni oddany do użytku.

Przypomnijmy, że most w Cigacicach powstał prawie 100 lat temu. Z tego powodu teraz był najwyższy czas na to, aby w końcu przeprowadzić remont generalny. Gdyby tego nie zrobiono, to mogłoby nawet dojść do całkowitego zamknięcia tego miejsca, ponieważ stwarzałoby ono poważne zagrożenie zdrowia i życia kierowców i wszystkich poruszających się tam ludzi.