Zielona Góra oświetlona świątecznymi iluminacjami

Tegoroczne Mikołajki mają miejsce w naprawdę iście świątecznych warunkach. Pogoda za oknem dopisała, śnieg delikatnie prószy, a temperatura oscyluje minimalnie poniżej zera. Takie warunki pogodowe już od kilku lat nie miały miejsca 6 grudnia, kiedy to właśnie obchodzimy Mikołajki. Tego dnia rozbłysła również Zielona Góra, w której zapalono wszystkie przygotowane świąteczne iluminacje.

Oświetlenie świąteczne w Zielonej Górze

W ostatnich dniach i tygodniach w mieście montowano najróżniejsze ozdoby świąteczne. Znaczna część z nich posiada dodatkowe oświetlenie, które już 6 grudnia około godziny 16:00 rozbłyśnie w całym mieście. Mieszkańcy oraz wszystkie osoby znajdujące się w mieście mogą podziwiać rozświetlone świąteczne dekoracje przede wszystkim w śródmieściu. Oczywiście świąteczne przygotowania widzimy nie tylko w Zielonej Górze, lecz praktycznie w całej Polsce. Również Czeladź przygotowuje się na święta.

Przypomnijmy, że w tym roku obok ratusza w Zielonej Górze stanęła choinka podarowana od leśników. Choinka również została oświetlona świątecznymi lampkami. Ponadto świąteczne dekoracje pojawiły się także na placu Bohaterów, a także w wielu innych miejscach Zielonej Góry. Z okazji uruchomienia świątecznych iluminacji, na 6 grudnia zaplanowano koncert pastorałek oraz świąteczno-zimowych piosenek.