Solaris testowany w Zielonej Górze. Czy będą kolejne zakupy „elektryków”?

Wyprodukowany przez Solarisa przegubowy autobus elektryczny jest obecnie testowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze. Podobne testy w wakacje przeprowadzono w Opocznie o czym więcej tutaj. Już niedługo odbędzie się kolejny przetarg na kupno elektrycznych autobusów, stąd też obecne testy nie są przypadkowe. Co dokładnie chce kupić zielonogórski przewoźnik?

Testy nowego Solarisa

Pasażerowie mogą spotkać nowego Solarisa na wybranych liniach. Kursuje on na liniach nr 0, 8, 10 i 80. Nowe autobusy elektryczne mogą pomieścić do 120 pasażerów, stąd też nieprzypadkowo są rozmieszczone na liniach, gdzie można spotkać największy natłok pasażerów. Pojazd ma być testowany przez zielonogórskiego przewoźnika do 5 listopada 2021 roku.

Zakup nowych „elektryków” przez MZK Zielona Góra

W najbliższym czasie Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze planuje zakup kolejnych 12 pojazdów. Z tego względu testy nowego autobusu przegubowego Solaris mają przynieść wiele cennych informacji dla przewoźnika. Dzięki temu można sprawdzić chociażby poszczególne parametry eksploatacji, czy też sprawdzić jak autobusy zachowują się na poszczególnych liniach autobusowych w Zielonej Górze.

Niedługo w Zielonej Górze ma odbyć się przetarg, który wyłoni firmę, która przygotuje kolejne autobusy elektryczne dla MZK Zielona Góra. Miejski Zakład Komunikacji najprawdopodobniej złoży zamówienie na 12 autobusów elektrycznych. Aż 4 z nim mają być przegubowe.