Zielonogórska policja z nowymi czworonożnymi asystentami

W Komendzie Policji w Zielonej Górze obecnie służbę pełni 15 psów. Wśród nich nie było do tej pory żadnego, który specjalizowałby się w odnajdywaniu zwłok. Tym zadaniem zajmie się owczarek niemiecki o imieniu Fosti, jako pierwszy w historii lokalnej jednostki.

Zespół Przewodników Psów Służbowych z Zielonej Góry powiększył się o trzy nowe czworonogi. Informacje o rozpoczęciu szkolenia przez nowych pupilów w Sułkowicach przekazała Komenda. Jedną z ciekawostek jest fakt, że do miejsca szkolenia będzie dojeżdżał jedynie na egzaminy owczarek holenderski Izim, który ma specjalizować się jako pies patrolowo-tropiący.

Izim, pod czujnym okiem swego doświadczonego przewodnika, aspiranta sztabowego Kamila Wróblewskiego, przechodzi szkolenie w systemie eksternistycznym. Oznacza to, że przewodnik samodzielnie kształci swojego psiego podopiecznego i raz na miesiąc obaj udają się do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam Izim ma okazję zdawać egzaminy z kolejnych umiejętności i zadań – taką informację udzieliło biuro prasowe Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.