Triumfy i nowe wyzwania Marcina Nitschke, zielonogórskiego mistrza snookera

Kariera snookerzysty Marcina Nitschke z Zielonej Góry kwitnie od dobrych wieści. Doświadczony zawodnik ma za sobą rok pełen sukcesów i przygotowuje się do kolejnych wyzwań.

Lata ciężkiej pracy na rzecz snookera przynoszą teraz Marcinowi Nitschke obfite plony. W mijającym roku ten zielonogórski zawodnik zdobył wiele medali w prestiżowych zawodach, zarówno na scenie krajowej, jak i europejskiej. Jednak te triumfy to nie jedyne powody do radości dla Nitschke.

W trakcie trwającej już 30 lat kariery sportowej, Marcin Nitschke oficjalnie dołączył do elitarnego grona polskiego Orlen Teamu. – Czuję się zaszczycony, że mogę stać ramię w ramię ze sportowcami takimi jak Anita Włodarczyk, Robert Kubica czy Robert Lewandowski – podkreśla Nitschke. – Jestem wdzięczny, że moje wysiłki zostały docenione, szczególnie po zdobyciu trzech złotych medali mistrzostw Polski i Europy.

Niedawno Nitschke wystartował w turnieju Polskiej Ligi TOP 16 w Kaliszu, zakończonym na trzecim miejscu. Jednak już niebawem czeka go kolejny etap rywalizacji – udział w międzynarodowym cyklu turniejów QTour.

– Jestem podekscytowany, że będę miał szansę rywalizować o miejsce w światowej elicie snookera – wyznaje Marcin Nitschke. – Po 30 latach jestem szczęśliwy, że mogę brać udział w tak prestiżowych zawodach, co stanowi dla mnie przedsmak prawdziwej profesjonalnej gry w snookera.