Zielonogórscy funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji ponownie w grze o "ROWEROWĄ STOLICĘ POLSKI 2024"

Pracownicy i policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze nie po raz pierwszy rywalizują o miano „Rowerowej Stolicy Polski 2024”. Miasto Zielona Góra, również w bieżącym roku, zdecydowało się na udział w projektu z Bydgoszczy o nazwie „Aktywne Miasta”. W trakcie trwania oficjalnych treningów, nasze miasto zajmuje drugie miejsce na liście 40 innych miast, które również przystąpiły do tej sportowej rywalizacji.

Osoby chętne do przyłączenia się do tego sportowego wydarzenia muszą pobrać bezpłatną aplikację „AKTYWNE MIASTA”. W obrębie aplikacji powstała grupa pod nazwą „Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze”. Aby wesprzeć naszą lokalną grupę i zdobywać kilometry dla Zielonej Góry, wystarczy założyć konto i zalogować się. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę „RYWALIZACJA MIAST” i następnie kliknąć „Zielona Góra”. Kolejnym krokiem jest wybór zakładki „INSTYTUCJE”, gdzie z dostępnej listy wybieramy „KOMENDA MIEJSKA POLICJI W ZIELONEJ GÓRZE”.

Zaproszenie do udziału w rywalizacji i promocji aktywnego trybu życia skierowane jest nie tylko do funkcjonariuszy policyjnych i pracowników cywilnych, ale też członków ich rodzin. Zachęcamy każdego do włączenia się w tę inicjatywę – zarówno cywilnych pracowników, jak i oficerów. Oprócz rowerowania, można wybrać spośród 18 innych dyscyplin sportowych, aby dołączyć do zabawy.

Oficjalne treningi rozpoczęły się już 21 marca i będą trwały aż do 21 maja 2024 roku. Jest to czas przeznaczony na zapoznanie się z aplikacją i odpowiednią rozgrzewkę przed głównym etapem rywalizacji. Finałowa rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2024 odbędzie się w dniach od 1 do 30 czerwca 2024 roku.