Zielona Góra w świątecznym wydaniu: Kiedy pojawią się nowe ozdoby i iluminacje

Zapowiedź radykalnej odmiany świątecznej dekoracji miejskiej zapowiada niezapomniane doświadczenia dla mieszkańców Zielonej Góry. Specjalna aranżacja miejsca na placu Bohaterów, jak również kolorowe girlandy i różnorodne dekoracje na popularnym deptaku wprowadzą miasto w świąteczny nastrój. Niezapomnianym dodatkiem będzie także złota kareta, która zostanie zaparkowana w Parku Książęcym w Zatoniu, nadająca tej części miasta atmosferę z baśni.

W sobotę, 2 grudnia, o godzinie 18:00, na terenie Zatonia ma miejsce wyjątkowe wydarzenie. Ciekawostką wydaje się być obecność złotego przycisku – jedno naciśnięcie i cały park rozjaśnia się niezwykłymi światłami. Prezydent Janusz Kubicki opowiada o tym z humorem, sugerując, że może przycisk nie jest tak naprawdę złoty i nie wszystkie światła zapalą się jednocześnie. Zapewnia jednak, że spacerując po parku, widzowie będą mogli podziwiać kolejno uruchamiane iluminacje, które z pewnością spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej – jednostki odpowiedzialnej za miejskie dekoracje świąteczne – wyraża swoje oczekiwanie co do efektu końcowego pracy jego zespołu. Przede wszystkim oczekuje na widok parku wypełnionego tłumem ludzi i rozbłyskującymi tu i ówdzie kolorowymi figurami.

W Parku Książęcym zostanie ustawionych kilkadziesiąt figur, w tym między innymi postać Księżnej Doroty de Talleyrand, która przywita gości w wejściu do parku od strony informacji turystycznej. To właśnie tutaj rozpocznie się sobotnie odpalanie świateł, a następnie trzy aleje poprowadzą mieszkańców do ruin pałacu, gdzie będą mogli podziwiać kolejne oświetlone obiekty.