Zielona Góra: Kolejny remont drogowy wywołuje frustrację mieszkańców

Jeszcze raz, kierowcy w Zielonej Górze muszą przygotować się na utrudnienia związane z pracami remontowymi na lokalnych drogach. Prace rozpoczną się 8 sierpnia, we wtorek i potrwają przez następne miesiące na jednej z głównych arterii miasta. Nie jest to dobrze przyjęte przez mieszkańców Zielonej Góry, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z kolejnej rundy remontów.

Informacje o nadchodzących perturbacjach zostały udostępnione przez Departament Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta. Zgodnie z planem, od 8 sierpnia, ulica Kupiecka, znajdująca się w pobliżu klubu X-Demon w Zielonej Górze, zostanie częściowo zamknięta dla ruchu kołowego. Ulica będzie nieprzejezdna od skrzyżowania ulic Bohaterów Westerplatte i Wojska Polskiego aż do ulicy Zamkowej. W tym czasie będą prowadzone prace ziemne i nastąpi kolejny etap modernizacji sieci wodociągowej. Dla zamkniętego fragmentu trasy wytyczono specjalne objazdy, które umożliwią prawidłowy ruch po Zielonej Górze.

Końcowy termin realizacji prac remontowych na ulicy Kupieckiej jest już znany. Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie, zakończenie prac przewidziane jest na dzień 15 października 2023 roku.