Przygotowania do nadchodzących wyborów parlamentarnych w Polsce

15 października ma szczególne znaczenie dla obywateli Polski, ponieważ to właśnie tego dnia odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Prezydent Andrzej Duda, dokonując formalności 8 sierpnia, zatwierdził postanowienie o przeprowadzeniu wyborów parlamentarnych.

Robert Biedroń, współprzewodniczący Lewicy, podczas swojej wizyty we wtorek w Zielonej Górze, podzielił się informacjami na temat przygotowań do nadchodzącej kampanii wyborczej oraz samych wyborów. Biedroń poinformował, że Lewica wystawi w pakcie senackim aż 100 kandydatów i kandydatek. Wśród nich są ludzie o demokratycznych przekonaniach, którzy są gotowi bronić Konstytucji i praw człowieka. Pakiet ten jest już oficjalnie zamknięty i gotowy.

Biedroń zaznaczył jednak, że Lewica jest również gotowa na wybory do Sejmu. Jednocześnie współprzewodniczący Lewicy wezwał Szymona Hołownię, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Donalda Tuska do zawarcia porozumienia sejmowego. Ciekawe jest pytanie, z kim Lewica nie zamierza nawiązać współpracy?

Lewica zdecydowanie odrzuca możliwość koalicji z PiS-em i Konfederacją. Nie ma mowy o takiej koalicji – powiedział Biedroń. Wskazał na niedojrzałość tych partii i zapowiedział, że Lewica dąży do stworzenia innego oblicza Polski. Według niego sojusz z tymi partiami byłby politycznym oszustwem, w które Lewica nie zamierza wchodzić.