Zawód policjanta – możliwości i korzyści związane z pracą w Policji

Wspomnienie o Policji w pierwszej chwili przypomina nam o funkcjonariuszach patrolujących ulice, kontrolujących ruch drogowy, czy pełniących obowiązki dzielnicowych. Lecz warto zaznaczyć, że w realiach tej służby kryją się liczne stanowiska, na których można łączyć swoje pasje z wykonywanym zawodem. Szereg tych propozycji zostanie przybliżonych podczas organizowanych spotkań dla potencjalnych rekrutów. Przemyśl swoją przyszłość i już teraz złóż swoje dokumenty.

Ciekawość, jak to jest być policjantem, często pojawia się podczas rozmów w różnorodnych grupach wiekowych. Ten zawód jest przeznaczony dla osób profesjonalnych i pełnych pasji, oferujący szereg sytuacji, które pozwalają sprawdzić swoje umiejętności. Praca ta niejednokrotnie wymaga poświęceń, ale jednocześnie daje ogromną satysfakcję. W ramach służby policyjnej możliwy jest rozwój zawodowy oraz połączenie zamiłowań z pracą. Jest to możliwe na wielu stanowiskach, ponieważ nasza formacja nie składa się tylko z funkcjonariuszy patrolowych, zajmujących się ruchem drogowym, dzielnicowymi czy kryminalnymi.

Wielu innych pracowników policji stanowi nieodzowny element naszej służby. Miłośnicy zwierząt mogą odnaleźć swoje miejsce jako przewodnicy psów służbowych, entuzjaści sztuk walki jako instruktorzy taktyki i techniki interwencji lub funkcjonariusze antyterrorystyczni. Dla zafascynowanych fizyką, chemią czy biologią otwarte są drzwi do laboratoriów kryminalistycznych oraz roli techników kryminalistyki, którzy w codziennym obowiązkach muszą posiadać szerokie kompetencje z tych dziedzin. W Policji można pełnić rolę instruktora strzelectwa, negocjatora, sternika motocyklowego, pilota policyjnego, operatora drona czy pirotechnika. Możliwości jest wiele – decyzja należy do Ciebie.

Policja oferuje wiele korzyści jako pracodawca: interesującą służbę, stabilne zatrudnienie, wysoki poziom nauczania i zaplecze dydaktyczne w szkołach policyjnych. Wynagrodzenie netto wynosi 5528 zł dla osób do 26 roku życia po ukończeniu kursu podstawowego, a 5129 zł dla osób powyżej 26 roku życia. Dodatkowo oferują nagrody roczne, motywacyjne oraz jubileuszowe. Po 25 latach służby przysługują prawa emerytalne, a także możliwość doskonalenia i rozwoju zawodowego. Dla osób z wyższym wykształceniem istnieje możliwość zdobycia stopnia oficerskiego. Policja zapewnia szeroki katalog specjalizacji oraz niepowtarzalną rolę społeczną – bycie policjantem to nie tylko zawód, ale przede wszystkim służba społeczeństwu.