51. Mistrzostwa Polski Par Klubowych w żużlu na horyzoncie, Poznań już czeka

Zaplanowane na 7 kwietnia, w miejscowości Poznań, 51. Mistrzostwa Polski Par Klubowych w żużlu stanowią kolejną okazję do sportowej rywalizacji. Wśród biorących udział drużyn będą reprezentanci Ziemi Lubuskiej z klubu Enea Falubaz Zielona Góra.

Oficjalne zawody odbędą się na słynnym poznańskim torze Golęcinie, z pierwszym startem zaplanowanym na godzinę 14.00. O tytuł mistrza rywalizować będzie siedem drużyn. Wśród nich znaleźli się obecni posiadacze tytułu – zawodnicy Motoru Lublin, a także ekipa Falubazu Zielona Góra, Sparta Wrocław, Apator Toruń, Włókniarz Częstochowa, Unia Leszno oraz zespół gospodarzy – PSŻ Poznań.

Każda z drużyn musi składać się z dwóch głównych zawodników, którzy mogą liczyć na wsparcie jednego rezerwowego. Na podstawie regulaminu zawodów, w składzie każdej ekipy znajdują się najwyżej punktujący żużlowcy z poprzedniego sezonu. W Poznaniu swoje umiejętności pokażą między innymi tacy zawodnicy jak Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Maciej Janowski, Robert Lambert czy Janusz Kołodziej.

Przez ostatnie dziesięć lat Mistrzostwa Polski Par Klubowych nie obejmowały eliminacji. Drużyny uzyskują kwalifikacje do udziału na podstawie wyników osiągniętych w poprzednim sezonie. W rywalizacji biorą udział „pary” czterech najlepszych zespołów z PGE Ekstraligi (w poprzednim sezonie 2023 były to: Motor Lublin, Sparta Wrocław, Apator Toruń i Włókniarz Częstochowa), najwyżej sklasyfikowana drużyna ekstraligowa, która nie znalazła się w pierwszej czwórce ligi (tutaj Unia Leszno spełniała to kryterium), zwycięzca I ligi – w tym przypadku Falubaz Zielona Góra oraz gospodarz imprezy.