Zatrzymanie złodzieja, który okradł przyjaciela i sprzedawał łupy w sieci

W Zielonej Górze, funkcjonariusze służby mundurowej działający pod szyldem Komisariatu I Policji, zatrzymali podejrzanego o kradzież. Złodziej był osobą dobrze znaną pokrzywdzonemu, co tylko pogłębiło ironię sytuacji. 35-letni mieszkaniec Zielonej Góry, podejrzany o kradzież z włamaniem i przywłaszczenie mienia cudzego, stanął przed organami ścigania. Ofiara odzyskała skradzione rzeczy, które zostały wcześniej odnalezione przez policję.

Mieszkaniec Zielonej Góry zgłosił na Komendę I Policji informację o swoim znajomym, którego prosił o przechowanie swojego motocykla i pontonu. Jak się okazało, znajomy wykorzystał zaufanie i wystawił te przedmioty na aukcję internetową, zamiast je bezpiecznie przechować. Co gorsza, odmówił dobrowolnego zwrotu tych przedmiotów. W trakcie prowadzonego postępowania śledczego, policjanci ustalili również, że pokrzywdzony został okradziony z auta – skradziono mu fotel samochodowy, a sprawcą mógł być ten sam osobnik.

Detektywi z Komisariatu I Policji, zgodnie z wskazówkami pokrzywdzonego, udali się pod adres zamieszkania podejrzanego. Tam odnaleźli przechowywane bezprawnie motocykl i ponton. Rzeczy wróciły do prawowitego właściciela. 35-letni mężczyzna, znajdujący się na celowniku śledztwa, został zatrzymany i przetransportowany do komendy. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży fotela samochodowego z pojazdu zgłaszającego. Niestety, fotel ten został już sprzedany przez niego niezidentyfikowanej osobie.