XX Kynologiczne Mistrzostwa Polski Policji: Wojewódzkie eliminacje w Lubuskim

W ostatni piątek Lubuskie stało się areną rywalizacji dla najlepszych przewodników i ich psów patrolowo-tropiących z różnych komend miejskich oraz powiatowych tego województwa. Wszystko to w ramach wojewódzkich eliminacji XX Kynologicznych Mistrzostw Polski Policji. O wyłonieniu najlepszych decydowały konkurencje takie jak posłuszeństwo ogólne, pokonywanie przeszkód oraz pościg za osobą bez użycia kagańca, a także obrona przewodnika i czołowy atak na pozoranta ze strony psa.

Mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy zielonogórskiej komendy, że to właśnie dwaj zdobywcy najwyższych miejsc na podium będą mieli szansę reprezentować garnizon lubuski. Ich występ odbędzie się podczas finału ogólnopolskiego, który planowany jest w miejscowości Sułkowicach.

Ponadto, podinsp. Stanisławska podkreśla wartość pracy psów w policji, zapewniając, że te czworonożne pomocniki znacznie ułatwiają obowiązki funkcjonariuszy.

Organizacją zawodów w Lubuskiem zajęła się struktura odpowiedzialna za prewencję w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.