Wzmocnione patrole i akcja majówkowa na drogach Zielonej Góry: Kierowcy, twórzmy bezpieczeństwo

Policjanci z Zielonej Góry postanowili wzmocnić swoją obecność na lokalnych drogach, rozpoczynając intensywną akcję majówkową. Statystyki pokazują, że w tym czasie najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez alkohol i zbyt duże prędkości. Nadkomisarz Katarzyna Świerkowska-Teska, kładzie nacisk na to, że odpowiedzialność za utrzymanie bezpieczeństwa na drodze leży również na barkach kierowców. Jak zauważa, to właśnie ich decyzje i zachowanie mają kluczowe znaczenie dla bezpiecznej jazdy.

Podczas rozmowy na antenie Radia Zielona Góra, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zielonogórskiej policji podkreślała, że liczba absurdalnych i niebezpiecznych sytuacji na drogach nie jest ograniczona. Przykładów takich incydentów można wymieniać wiele, co jedynie potwierdza potrzebę wzmożonych patroli i podwyższonej świadomości ze strony kierowców.

Wobec groźnych sytuacji, kiedy bezpieczeństwo na drodze jest zagrożone, inni uczestnicy ruchu mają prawo do podjęcia obywatelskiego zatrzymania. Jest to kolejny aspekt, jaki należy wziąć pod uwagę dbając o bezpieczeństwo na drogach w okresie majówkowym.