Prokuratura w Zielonej Górze oskarża kolejne 14 osób w związku z manipulacją przetargami w miejscowym oddziale PGNiG SA

W Zielonej Górze Prokuratura Okręgowa wysunęła oskarżenia wobec 14 kolejnych osób. Zarzuty dotyczą manipulacji przetargami, które były organizowane dla zielonogórskiego oddziału PGNiG SA. Na przestrzeni ostatnich miesięcy, śledztwo w tej sprawie było prowadzone pod nadzorem Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Do grona oskarżonych należą wyłącznie byli pracownicy oddziału PGNiG w Zielonej Górze. Akty oskarżenia dotyczące tych 14 osób zostały już skierowane do sądu. Jak informuje Ewa Antonowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, to nie jest pierwsza grupa osób oskarżonych w tej sprawie. Wcześniej podobne zarzuty usłyszało pięć innych osób, a ich proces sądowy obecnie trwa.

Sumując, łączna liczba osób oskarżonych w tej sprawie wynosi 19. Wszystkim tym osobom prokuratura zarzuca popełnienie przestępstw o charakterze korupcyjnym. Jak dodał Robert Kmieciak, również z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, działania podejmowane przez oskarżonych miały na celu manipulację przetargami w celu uzyskania korzyści dla kontrahentów zewnętrznych. W ten sposób doprowadzili oni do wyłudzenia mienia o znacznej wartości.