Włodzimierz Wojnarowski z ZGK tłumaczy problematyczne sytuacje na parkingu wielopoziomowym przy Palmiarni

Według doniesień, samochody wjeżdżające na teren parkingowy wielopoziomowego obiektu usytuowanego w pobliżu Palmiarni powinny posiadać tablice rejestracyjne o dobrej czytelności. Informacja ta pochodzi od przedstawicieli Zakładu Gospodarki Komunalnej (ZGK) w Zielonej Górze, którzy odpowiedzieli na zgłoszenie jednego z słuchaczy Radia Zielona Góra. Słuchacz ten zwrócił uwagę na problem z odczytywaniem numerów rejestracyjnych pojazdów posiadających abonament przez system kontrolujący parking.

Jak wyjaśnił, skutkiem tego rodzaju trudności są powstające kolejki przed szlabanem. Włodzimierz Wojnarowski, reprezentujący ZGK w programie radiowym Poczta Głosowa Extra, podkreślił, że nie system odczytujący tablice rejestracyjne jest odpowiedzialny za problemy z dostępem do parkingu. Przeciwnie, źródłem komplikacji mogą być tablice rejestracyjne samych pojazdów – niewyraźne, pogięte, zabrudzone czy też pokryte śniegiem.

Przedstawiciel ZGK zwrócił także uwagę na znaczne natężenie ruchu, do jakiego dochodzi na parkingu w godzinach porannych i popołudniowych. Przy korzystniejszych warunkach pogodowych, ZGK planuje dokładnie oznaczyć miejsce, w którym pojazdy powinny zatrzymać się przed szlabanem na parkingu przy ulicy Piaskowej.