Zagrożenie na drogach Zielonej Góry: Pożar samochodu osobowego paraliżuje ruch

Na terenie Zielonej Góry doszło do niebezpiecznego zdarzenia, kiedy to auto osobowe uległo zapaleniu. Z powodu tego incydentu, droga stała się całkowicie niewygodna dla poruszania się.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym niefortunnym zdarzeniu w środę, 6 grudnia, około godziny 11:20. Mowa tu o ulicy Zbigniewa Herberta, znanej również jako Trasa Aglomeracyjna, gdzie samochód marki Volkswagen stanął w płomieniach.

Kierujący pojazdem zmierzał w kierunku ronda Anny Borchers, które łączy się z ulicami Batorego i Dworcową. W trakcie tej podróży, na skutek nieznanych przyczyn, ogień wybuchł w komorze silnika auta.

Duże siły straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 zostały skierowane na miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce, strażacy natychmiast rozwinęli linię gaśniczą i zaopatrzyli się w sprzęt do podawania wody pod ciśnieniem, aby natarczywie zwalczyć ogień, który pochłonął samochód.

W ciągu kilku minut strażakom udało się opanować sytuację pożarową i przystąpili do dogaszania płomieni. Niemniej jednak, pojazd okazał się nieodwracalnie uszkodzony. Przednia część samochodu została całkowicie strawiona przez ogień, który również spowodował znaczne szkody wewnątrz pojazdu. Dokładna przyczyna tego zdarzenia jest na razie nieznana.