Uroczysta Gala i wernisaż na cześć sztuki osób niepełnosprawnych w Zielonej Górze

W prestiżowym Muzeum Ziemi Lubuskiej, które swoją siedzibę ma w Zielonej Górze, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Gala wręczenia nagród oraz wernisaż ekspozycji prezentującej prace artystyczne zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Jako laureaci konkursu zostali docenieni uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Nagrodzeni zostali także rezydenci domów samopomocy, działających na zasadzie wsparcia środowiskowego, jak również mieszkańcy domów pomocy społecznej zlokalizowanych na terenie województwa lubuskiego. Wyróżnienie otrzymały między innymi dwie siostry – Mariola i Zuzanna Pieluszczak pochodzące z Żar.

Sylwester Grzeszczyk, jeden z uczestników warsztatów terapii zajęciowej z Żar, podkreślił znaczenie konkursu, mówiąc: „Konkurs jest dla nas bardzo ważny”.

Konkurs ten cieszy się niebywałą popularnością, co potwierdza fakt, że w tym roku nadesłano do niego aż 139 prac. Andrzej Gonia, dyrektor oddziału PFRON w Zielonej Górze, przyznał, że proces wyboru laureatów nie był łatwym zadaniem.

Wszystkie prace zgłoszone do konkursu są dostępne do obejrzenia dla zwiedzających Muzeum Ziemi Lubuskiej. Ekspozycja jest otwarta dla publiczności każdego dnia.