Właściwi policjanci na właściwym miejscu: młodzi funkcjonariusze udzielili pomocy poszkodowanej rowerzystce

Posterunkowa Oliwia Kochanowska oraz straszy posterunkowy Adrian Więckowski, to para młodych stróżów prawa, których policyjna kariera dopiero się rozwija. Jednak niedawno udowodnili, że mimo krótkiego stażu, mają to, czego potrzeba aby być skutecznymi policjantami. W czasie jednego z rajdów rowerowych natychmiast udzielili pomocy kobiecie, która przewróciła się ze swoim rowerem. Swoją postawą i działaniem zdobyli uznanie samego Burmistrza Sulechowa, pana Wojciecha Sołtysa.

Stróże prawa są zawsze na posterunku – niezależnie od godziny czy dnia, święta czy okresu wakacyjnego. Ich głównym celem jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli poprzez monitorowanie sytuacji, reagowanie na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa oraz zapewnienie opieki podczas różnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Kluczową rolę pełnią jednak wówczas, gdy ktoś potrzebuje ich pomocy lub znalazł się w sytuacji zagrożenia. Taki incydent miał miejsce podczas niedawnego rajdu rowerowego na terenie gminy Sulechów.

27 kwietnia br., Oliwia Kochanowska i Adrian Więckowski byli odpowiedzialni za zabezpieczenie trasy rajdu rowerowego. Co mogło wyglądać na spokojną i bezpieczną imprezę, dla jednej z uczestniczek skończyło się na karetki. Policjanci, którzy towarzyszyli uczestnikom, byli naocznymi świadkami groźnego upadku jednej z rowerzystek. Natychmiast po incydencie udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie wezwali karetkę. Na szczęście, po przeprowadzeniu badań przez personel medyczny, okazało się, że cały incydent skończył się tylko na kilku zadrapaniach i stłuczeniach.