Dzień rekrutacji w szkółce żużlowej Falubazu Zielona Góra już 25 maja

W nadchodzącą sobotę, która przypada na 25 maja, o godzinie 9:00 rano, będzie miał miejsce dzień rekrutacji do szkółki żużlowej Falubazu. Wydarzenie odbędzie się na stadionie zlokalizowanym przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Klub za pośrednictwem oficjalnego komunikatu zaprosił wszystkich zainteresowanych młodych ludzi w wieku od 8 do 15 lat, którzy chcieliby spróbować swoich sił w jeździe na żużlu. Organizatorzy zwracają się z prośbą o punktualne stawienie się na miejscu wraz z rodzicem lub opiekunem. Wejście na teren klubu będzie możliwe przez bramę od strony ulicy Wrocławskiej, prowadzącą na parking klubowy.

Według Grzegorza Walaska, trenera szkółki Falubazu Zielona Góra, proces nabory obejmować będzie krótką rozmowę z kandydatami, test sprawności fizycznej oraz sprawdzenie umiejętności jazdy na motocyklu. Zaleca on, aby młodzi adepci żużla przyszli ubrani w strój sportowy oraz, jeżeli posiadają, w odzież odpowiednią do jazdy na motocyklu. Dla tych, którzy nie mają takiego ekwipunku, klub zapewni niezbędne elementy. Po pozytywnym przejściu rekrutacji i zakwalifikowaniu się do szkółki, młodzi żużlowcy zostaną poddani badaniom lekarskim, po czym rozpoczną regularne treningi na motocyklach żużlowych. Serdecznie zapraszamy chłopców w wieku 8-15 lat wraz z rodzicami lub opiekunami.