Ważny zawodnik opuszcza drużynę Lechii Zielona Góra

Runda wiosenna sezonu 2021/2022 będzie dla zespołu z Zielonej Góry zdecydowanie trudniejsza. Wszystko za sprawą odejścia z drużyny Martinsa Ekwueme. Zawodnik postanowił odejść z zespołu z powodów rodzinnych. Ta informacja jest wręcz fatalna dla Lechii, ponieważ teraz zespół potrzebuje pilnych wzmocnień przed rundą rewanżową.

Martins Ekwueme opuszcza Lechię Zielona Góra

Odejście Nigeryjczyka jest bardzo złą informacją dla całej drużyny. Niestety, ale klub postanowił rozwiązać kontrakt z zawodnikiem, który z powodów rodzinnych musiał opuścić klub. Przypomnijmy, że Martins Ekwueme pochodzi z Nigerii. Posiada on jednak również i obywatelstwo polskie. W drużynie Lechii Zielona Góra przebywał on przez ostatnie półtorej sezonu. Drużyna z Zielonej Góry zamieściła w swoich Social Mediach specjalny wpis, w którym Martins Ekwueme został pożegnany. Podziękowano mu za wszystkie występy, bramki oraz zdobyty wraz z drużyną Puchar.

Kariera Martinsa Ekwueme w Polsce

Zawodnik pochodzący z Nigerii, który posiada również polskie obywatelstwo, miał bardzo bogatą karierę w naszym kraju. W swoim dorobku ma sporo występów i bramek, które zdobywał na wielu szczeblach rozgrywkowych w Polsce.

Warto przypomnieć, że Nigeryjczyk w swoim dorobku ma występy w wielu polskich klubach. Grywał on nawet na najwyższym szczeblu rozgrywek. W swojej karierze występował on w takich klubach jak Jeziorak Iława, Polonia Warszawa, Wisła Kraków, Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Zawisza Bydgoszcz i Flota Świnoujście. W 2017 roku zawodnik dołączył do ekipy Falubazu Zielona Góra. Występował on tam do sierpnia 2018 roku. Z kolei w ekipie Lechii Zielona Góra zawodnik występował od lipca 2020 roku aż do teraz.