Grupa pijanych mężczyzn zakłócała pasterkę w Zielonej Górze

Podobnie jak w całym kraju, tak samo i w Zielonej Górze wierni mogli uczestniczyć w mszy świętej rozpoczynającej się o godzinie 00:00. Jest to tzw. pasterka. W tym roku doszło do jednak do incydentu, który zakłócił przebieg mszy świętej w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Zakłócili pasterkę w zielonogórskim kościele

Pasterka w dniu 25 grudnia 2021 roku w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Zielone Górze nie obyła się bez zakłóceń. Wszystko przez grupę mężczyzn, którzy w pewnym momencie zaczęli obrzucać wiernych śnieżkami. Na miejsce od razu wezwana została policja, która zajęła się grupą osób, która w taki sposób zakłócała przebieg mszy świętej.

Musiała interweniować policja

Policja pojawiła się na miejscu i zajęła się grupą osób. Wszystkie osoby zakłócające pasterkę zostały wylegitymowane oraz przebadane alkomatem na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że byli to pijani mężczyźni. Na szczęście potem sytuacja już się uspokoiła i msza święta mogła być kontynuowana. W dalszej części pasterki nie odnotowano już żadnych incydentów, a wierni mogli w pełni skupić się na modlitwie. Do nieprzyjemnych wydarzeń przed świętami doszło również we Włocławku, o czym więcej na stronie www.infowloclawek.pl.