W Zielonej Górze pamiętano o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

To już 40 lat, kiedy wprowadzono na terenie całej Polski stan wojenny. O obchodach już 40. rocznicy pamiętano również w Zielonej Górze. Na terenie miasta zorganizowano specjalne obchody.

Stan wojenny w Polsce

Okres stanu wojennego w Polsce rozpoczął się w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. To właśnie wtedy nastąpił czas, który przez wielu nazywany był jako zbrodnia przeciwko narodowi. Wszystko za sprawą wojskowej junty, której dowodził Wojciech Jaruzelski. Celem wprowadzenia stanu wojennego było ukrócenie, a wręcz stłamszenie ruchu, w którym uczestniczyły miliony Polaków. Mowa oczywiście o Solidarności. Oprócz tego celem wprowadzenia stanu wojennego była także próba utrzymania komunizmu w Polsce.

Zielona Góra uczciła 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Zielonogórzanie pamiętali o obchodach 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Obchody tej rocznicy zorganizował Zarząd Regionu NSZZ Solidarność. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, którą odprawiono w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela. Zgromadzeni w kościele mogli zobaczyć również wyjątkowy występ artystyczny wykonany przez młodzież. Następnie po zakończeniu mszy świętej, obchody przeniosły się pod pomnik Robotników Solidarności. Tam miało miejsce oficjalne złożenie kwiatów pod pomnikiem.