Lotnisko w Zielonej Górze notuje coraz większy ruch pasażerów

W 2020 roku ruch lotniczy na całym świecie przechodził kryzys. Wiele lotów zostało odwołanych, pasażerowie niechętnie podróżowali, a bardzo mocno transport lotniczy był ograniczony również przez rządy poszczególnych państw. To spowodowało, że lotniska odnotowały nawet do kilkudziesięciu procent mniejszy ruch, niż w roku ubiegłym. W tym roku sytuacja jest jednak znacznie lepsza, w na lotnisku w Zielonej Górze listopad był na tyle dobrym miesiącem, że odnotowano jeden z lepszych wyników w tym roku.

Coraz większy ruch na lotnisku w Zielonej Górze

Listopad z całą pewnością należał do udanych miesięcy dla lotniska w Zielonej Górze. W tym miesiącu przez lotnisko przewinęło się blisko 1533 pasażerów. Jest to aż o 40 procent więcej niż w analogicznym momencie poprzedniego roku kalendarzowego.

Łącznie na lotnisku w Zielonej Górze w samym listopadzie przeprowadzono 141 lotniczych operacji. Najczęściej wybieranym połączeniem były loty do Warszawy. Jednak co ciekawe, po raz pierwszy lotnisko w Zielonej Górze postanowiło rozszerzyć siatkę lotów o miejsce poza granicami Polski. Narodowy przewoźnik PLL LOT już od 9 grudnia świadczy usługi transportu lotniczego z Zielonej Góry-Babimostu do Lwowa. To wszystko za sprawą obiecujących wyników, które w ostatnim czasie napawają optymizmem. Samolot z Zielonej Góry do Lwowa będzie podróżował raz w tygodniu. Tę trasę najprawdopodobniej będzie obsługiwał samolot Bombardier Dash Q400.