Ruszyła inwestycja toru rowerowego w Chynowie

Na terenie Chynowa ma powstać tor rowerowy, a inaczej mówiąc pumptrack. Jest to projekt pochodzący z Budżetu Obywatelskiego 2021, który zdobył największą ilość głosów mieszkańców. Obywatelski pomysł zdobył aż 3552 głosów, dzięki czemu inwestycja zostanie zrealizowana. Miasto już podjęło pierwsze kroki w tym celu organizując przetarg.

Projekt pumptrack’a w Chynowie

Inwestycja związana z budową toru rowerowego w Chynowie realizowana będzie w ramach projektu „Sportowy i przyjazny Chanów”. Celem projektu jest budowa nowoczesnej infrastruktury sportowej przy ulicy Tęczowej. Ma tam powstać przede wszystkim utwardzony tor rowerowy. Warto dodać, że nowoczesny tor ma być przystosowany zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W skrócie mówiąc w Chynowie powstanie tor rowerowy, który będzie składać się z profilowanych zakrętów, pętli, hopek i różnego rodzaju przeszkód. Osoba korzystająca z takiego toru będzie napędzana przez stromą nawierzchnię toru.

Mieszkańcy już teraz doceniają fakt, że w Zielonej Górze powstaje sporo miejsc dostosowanych do uprawiania sportu. Obiekty rekreacyjne są niezbędne, aby dzieci i młodzież miała gdzie spędzać wolny czas i rozwijać swoje pasje. Z kolei dorośli również korzystają na sportowych projektach, mogąc zaczerpnąć aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Warto dodać, że ostatnio powstały chociażby dwa nowe boiska w Jeleniowie, czy też nowa siłownia na świeżym powietrzu w Stożnem. Oprócz tego w wielu miejscach pojawiają się place zabaw oraz mini boiska.