Uwaga na drogach! Akcja "Prędkość" prowadzona przez zielonogórską policję

Zwracamy uwagę wszystkich kierowców – dzisiaj jest szczególny dzień na drogach Zielonej Góry i okolicznych powiatów. Policjanci z lokalnego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzają bowiem akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Ta inicjatywa ma na celu kontrolę prędkości pojazdów zarówno w obrębie miasta, jak i na szosach powiatowych.

Jednostka drogówki w Zielonej Górze jest dzisiaj wyjątkowo zajęta. Równolegle do obsługi różnorodnych interwencji, które napływają do nich, od wczesnych godzin porannych są również zaangażowani w wyżej wspomnianą akcję „Prędkość”.

W ramach działań zauważalna jest zwiększona liczba patroli na ulicach miasta oraz na trasach w powiecie zielonogórskim. Priorytetem dla funkcjonariuszy są przede wszystkim laserowe mierniki prędkości. Nie jest to jednak jedyny środek kontroli – na drogach można również spotkać nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Dodatkowo, patrole działają w systemie kaskadowym, co oznacza, że kontrola może odbywać się przez więcej niż jeden zespół na tym samym odcinku drogi.