Przebudowa basenu na ulicy Wyspiańskiego w Zielonej Górze

Basen usytuowany przy ulicy Wyspiańskiego w Zielonej Górze jest obecnie poddawany intensywnej renowacji. Prace obejmują przede wszystkim odnowienie niecki basenowej, ale również modernizację systemu, który służy do oczyszczania i przepompowywania wody. Dodatkowo, powstaną także nowe słupki przeznaczone do skoków do wody.

Na te wszystkie prace Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze zdecydował się przeznaczyć kwotę ponad 2 milionów złotych. Zamierza dzięki temu osiągnąć dwie główne korzyści. Po pierwsze, inwestycja ma przynieść oszczędności, a po drugie – ma zwiększyć komfort osób korzystających z basenu.

Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, informuje, że trwają obecnie badania betonu, na którego powierzchni znajdowała się folia basenowa.

Warto dodać, że sekcja basenu, która dotychczas miała głębokość blisko 5 metrów, zostanie wyrównana. Po remoncie, głębokość niecki basenowej na całej jej długości nie przekraczać będzie 3 metrów. Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na wrzesień.