Strażacy edukują społeczeństwo na temat bezpieczeństwa na kąpieliskach

Początek sezonu letniego jest tuż za rogiem, a w związku z tym Państwowa Straż Pożarna postanowiła przypomnieć społeczeństwu o zasadach bezpiecznego korzystania z miejsc do kąpieli. Jutro funkcjonariusze tej formacji będą prowadzić warsztaty edukacyjne.

Starszy kapitan Piotr Kowalski, który pełni rolę rzecznika prasowego Straży Pożarnej w Zielonej Górze, poinformował, że prezentacja będzie skierowana do różnych grup wiekowych – zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Wydarzenie to odbędzie się na terenie Wagmostawie.

Pierwsza część pokazu rozpocznie się punktualnie o godzinie 10:00. Następnie, o 10:30 na Wagmostawie planowane jest zorganizowanie konferencji prasowej. Celem tego spotkania będzie oficjalne rozpoczęcie akcji pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Wśród uczestników tego wydarzenia znajdą się między innymi wojewoda, lubuski kurator oświaty oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu będzie także policja i inne służby, które na co dzień zajmują się zapewnianiem bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.