Trwa rekrutacja do Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze – szukają chętnych do służby w mundurze

Rekrutacja do Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze jest w pełnym toku. Jak przekazał dzisiaj podczas „Rozmowy o 9.00” st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik prasowy zielonogórskich strażaków, trwają poszukiwania chętnych do podjęcia służby w mundurze. Aktualnie dostępnych jest osiem stanowisk.

Starosta kapitan Piotr Kowalski poinformował, że proces rekrutacyjny do straży pożarnej składa się z kilku etapów. Jednym z nich jest konieczność przejścia testu sprawnościowego, który jest nieodzowną częścią procesu selekcji.

Po pomyślnym ukończeniu testów sprawnościowych, następuje fazę szczegółowej analizy dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie zawodowe kandydatów. Tylko kandydaci spełniający wszystkie formalne wymogi przechodzą do kolejnego etapu.

Jednocześnie, już jutro strażacy z Zielonej Góry organizują pokaz sprawnościowy dla mieszkańców miasta. Wydarzenie odbędzie się w sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Strzeleckiej, o godzinie 14.00. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy ćwiczenia, które są wymagane od kandydatów do służby. Aby mieć możliwość uczestniczenia w teście, konieczne jest posiadanie stroju sportowego.