Sezon motocyklowy oficjalnie otwarty przez policjantów ruchu drogowego z Zielonej Góry

Po łagodnej zimie i sprzyjających warunkach pogodowych, sezon motocyklowy był obecny na naszych drogach niemalże przez cały czas. Dzisiaj jednak, do grona aktywnych motocyklistów dołączyli funkcjonariusze ruchu drogowego z Zielonej Góry. Do późnej jesieni będzie można spotkać ich patrole motocyklowe na trasach całego powiatu.

Pierwszy motocyklowy patrol tego roku, złożony z policjantów ruchu drogowego z komendy w Zielonej Górze, wyruszył dzisiaj. W ramach swojego wyposażenia, Wydział Ruchu Drogowego w Zielonej Górze posiada dwa odpowiednio oznakowane i przygotowane do służby motocykle marki BMW. Będą one widoczne na drogach powiatu aż do nadejścia późnej jesieni.

Zgodnie z wieloletnimi obserwacjami, kierowcy często zapominają, że również motocykliści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Z drugiej strony, najczęstszym błędem popełnianym przez motocyklistów jest nieostrożna jazda oraz łamanie przepisów ruchu drogowego. Zauważalny jest również wzrost liczby motorowerzystów oraz kierowców skuterów na zielonogórskich drogach.

W 2023 roku na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do 7 wypadków, w których uczestniczyli motocykliści. W wyniku tych tragicznych zdarzeń, 2 osoby straciły życie, a kolejne 5 odniosło obrażenia. W tym samym okresie, zielonogórscy policjanci przeprowadzili kontrole 387 motocyklistów, ujawniając przy tym 172 przypadki naruszenia przepisów ruchu drogowego przez nich.