Ruch drogowy pod kontrolą – złapany notoryczny pirat drogowy

Na drogach Zielonej Góry doszło do zatrzymania przez lokalną policję kierującego, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 63 km/h. Decyzją służb mundurowych, mężczyzna ten został pozbawiony prawa do prowadzenia pojazdów na okres trzech miesięcy i ukarany wysokim mandatem.

Dzisiaj, 20 września, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Zielonej Górze przeprowadzają operację o kryptonimie „Prędkość”. W ramach tej akcji, patrole policyjne są rozmieszczone w strategicznych punktach na terenie całego miasta oraz powiatu, skąd dokładnie monitorują prędkość pojazdów poruszających się po drogach.

Działania rozpoczęły się już od wczesnych godzin porannych, a pierwsze rezultaty nie były długie w oczekiwaniu. Niedługo po godzinie 9:30, oficerowie zatrzymali 23-letniego kierowcę Volkswagen Caddy. Mężczyzna ten podczas jednego z patroli został przyłapany na Szosie Kisielińskiej jadąc z prędkością 113 km/h, pomimo obowiązującego tu ograniczenia do 50 km/h.