Profesjonalni warsztaty dla osób pracujących z pacjentami w stanie terminalnym

Propozycja warsztatu ma na celu ułatwienie spotkania uczestników z ich własnymi obawami dotyczącymi śmiertelności, a wszystko to w kontekście ich profesjonalnej pracy z osobami na krawędzi życia i śmierci. Pokazuje, że dopóki nie jesteśmy w stanie świadomie skonfrontować się z naszym lękiem przed śmiercią, nie jesteśmy w stanie w pełni wspierać i towarzyszyć osobie, która jest na etapie umierania. Ten profesjonalny warsztat gwarantuje możliwość przeanalizowania swojego strachu oraz dostarcza niezbędne narzędzia do pełniejszego zaangażowania w proces wsparcia pacjentów.

Udział w tym wydarzeniu jest opłacany symboliczną „cegiełką”, czyli dobrowolną darowizną na rzecz Fundacji Akaal. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Osobą prowadzącą warsztaty będzie Małgorzata Cynker – psycholog, certyfikowany terapeuta Gestalt, trenerka oraz specjalistka od psychologii onkologicznej. Małgorzata posiada 14-letnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami na krańcu życia oraz ich bliskimi w różnorodnych scenariuszach. Kluczowym elementem jej podejścia jest stosowanie egzystencjalnego podejścia do relacji z pacjentami, przy jednoczesnym poszanowaniu głębokiego aspektu relacyjnego ludzkiej natury. Obecnie Małgorzata prowadzi prywatną praktykę w Łodzi oraz pracuje zdalnie. Dodatkowo angażuje się w działanie łódzkiego hospicjum domowego, a także jest współtwórcą Szkoły Psychoterapii Gestalt. Działa aktywnie w edukacji studentów i profesjonalistów dążących do pracy z osobami odchodzącymi ze świata oraz przeżywającymi żałobę.