Projekt "Bezpieczna Zielona Góra – Bezpiecznie z 'Szansą’" – bezpłatne kursy samoobrony i pierwszej pomocy dla niepełnosprawnych i kobiet

W ramach inicjatywy o nazwie „Bezpieczna Zielona Góra – Bezpiecznie z ’Szansą’”, osoby niepełnosprawne oraz płeć piękna mają możliwość uczestniczenia w darmowych szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy i technik samoobrony. Celem tego projektu jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa uczestników oraz umożliwienie im normalnego funkcjonowania bez lęku i stresu, nawet w sytuacjach potencjalnego zagrożenia. Odbywające się w Zielonej Górze Raculi warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób niewidzących i cierpiących na różne schorzenia.

Podczas tych zajęć, uczestnicy mają okazję nauczyć się wielu praktycznych umiejętności związanych z obroną własnej osoby. Istotne jest, aby nie ograniczać swojej codziennej aktywności ze strachu przed potencjalnym zagrożeniem. To możliwe właśnie dzięki zdobyciu umiejętności, które pozwalają sprostać napastnikowi i ochronić swoje bezpieczeństwo. A jak wiadomo, regularny trening jest kluczem do osiągnięcia mistrzostwa w jakiejkolwiek dziedzinie, również w dziedzinie samoobrony.