Nowe horyzonty dla Enea Falubazu Zielona Góra: planowana przebudowa parku maszyn

Znaczne zmiany zaczynają obejmować Enea Falubaz Zielona Góra, a na widnokręgu pojawia się kolejna inicjatywa. Projekt dotyczący modernizacji parku maszyn znajdującego się przy W69 został zatwierdzony, a miasto już ogłosiło przetarg. Żużlowcy mogą więc oczekiwać nowo wyremontowanego miejsca.

Te przemiany są wymuszone przez standardy PGE Ekstraligi. Klub żużlowy z Zielonej Góry potrzebuje odnowić swój obecny, dość zniszczony park maszyn. Miasto jest współwłaścicielem terenów i podjęło się realizacji tej niezbędnej inwestycji. Jak mówił prezydent miasta Janusz Kubicki w wywiadzie dla Radia Index: „Projekt jest już zaakceptowany, ogłosiliśmy przetarg. Nie mogę podać szczegółowych dat, ale czekamy na jego rozstrzygnięcie. Chciałbym, aby prace ruszyły jak najszybciej, jednak wcześniej nie było to możliwe”.

Planowany jest nowy park maszyn w miejscu obecnego sektora gości. Trybuny dla kibiców gości zostaną przesunięte w kierunku drugiego łuku, co będzie wiązało się z koniecznością przeprowadzenia pewnych zmian. Pierwsze szacunki prezydenta miasta wskazują, że koszt tej inwestycji wyniesie około 5 milionów złotych.