Porady zielonogórskiej policji na bezpieczną majówkę: Opanowanie, rozwaga i zdolność przewidywania kluczowe dla bezpieczeństwa na drogach

Zielonogórscy funkcjonariusze policji podkreślają, jak ważne są rozwaga, umiejętność przewidywania oraz opanowanie podczas podróżowania. Zwracają na to szczególnie uwagę w związku z rozpoczęciem akcji edukacyjnej pod nazwą „Bezpieczna Majówka”.

Nadkomisarz Katarzyna Świerkowska-Teska, piastująca stanowisko zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w zielonogórskiej komendzie, sugeruje, iż sprzyjającym bezpieczeństwu czynnikiem jest również odświeżenie wiedzy o przepisach ruchu drogowego przed wyruszeniem w trasę.

Funkcjonariusze wytypowali główne przyczyny wypadków drogowych. Na pierwszym miejscu znalazły się naruszenia dotyczące limitów prędkości. Niewłaściwe zachowanie na skrzyżowaniach, polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa przejazdu, uplasowało się na drugim miejscu listy. Niewyspanie i zaśnięcie podczas kierowania pojazdem także są jednymi z częstszych powodów kolizji.

Nadkomisarz Katarzyna Świerkowska-Teska miała możliwość omówienia tych kwestii podczas wystąpienia w programie „Rozmowa o 9”.