Porady zielonogórskiej policji: jak uniknąć kradzieży podczas odwiedzania cmentarzy

Słynne powiedzenie „okazja czyni złodzieja” jest często przytaczane przez zielonogórską policję, która wskazuje na to, że niekiedy sami narażamy się na ryzyko, pozostawiając osobiste przedmioty bez naszej obecności. Na przykład, zostawianie torebki nawet na chwilę, może prowadzić do niechcianych konsekwencji.

Nie inaczej jest 1 listopada – dniu, w którym tłumy osób odwiedzają lokalne cmentarze. Podinspektor Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy zielonogórskiej policji, przypomina o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo. W miejscach, gdzie zbiera się wiele osób, kieszonkowcy mają łatwe pole do działania.

Policjanci z Zielonej Góry wskazują na konieczność świadomości zagrożeń już znacznie wcześniej. Chodzi tu głównie o dni poprzedzające święto Zmarłych, podczas których odwiedzamy groby naszych bliskich i porządkujemy je. Często zdarza się, że skupieni na swoich zadaniach, np. idąc po wodę, zostawiamy naszą torebkę na ławce. Niedopilnowanie jej nawet przez kilka sekund może skończyć się jej kradzieżą.