Bezpłatna komunikacja miejska w Zielonej Górze podczas Wszystkich Świętych

Obchodzimy dzisiaj Wszystkich Świętych. W związku z tym pragniemy przypomnieć mieszkańcom Zielonej Góry o specjalnym rozkładzie jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji, dotyczącym kursów autobusów na cmentarz. Przyjemną wiadomość stanowi fakt, że od godziny 12:00 do 18:00, komunikację miejską można będzie wykorzystać bezpłatnie.

Ze względu na spodziewane duże natężenie ruchu drogowego w całym kraju, zachęcamy do korzystania z publicznych środków transportu w celu dotarcia na miejsca pamięci. Takie działanie z pewnością przyczyni się do uniknięcia korków oraz zapewni bezpieczną podróż.

MZK Zielona Góra przygotowało się na dzisiejszy dzień, oferując specjalne kursy autobusów na cmentarz. Jak co roku, 1 listopada, wprowadzono dodatkowe pojazdy, zwłaszcza te o większej przepustowości – przegubowe. Dodatkowo, dla wygody pasażerów, uruchomiono specjalne linie oznaczone literą „C”. W szczególności podczas godzin szczytu, autobusy będą odjeżdżały sprzed bram cmentarza przy ulicy Wrocławskiej nawet co 2 minuty.