Pamiętaj o odpoczynku podczas długich tras – apel policji do kierowców

Przed nami sezon wakacyjny, a wraz z nim wiele osób planuje długie podróże. Wszystkim kierowcom przypominamy, że szczególnie ważne jest robienie przerw na regenerację, zwłaszcza podczas jazdy nocnej. Zasypianie za kierownicą jest często wynikiem zmęczenia i znudzenia monotonną podróżą. Jest to sytuacja niebezpieczna, prowadząca do utraty kontroli nad pojazdem i możliwości powstania niebezpiecznych incydentów drogowych. Dzisiejsze zdarzenie rano (14.05) przykładowo doświadczył kierowca mercedesa chłodni jadącego drogą S3, który zasnął za kierownicą i uderzył w tylną część poprzedzającego samochodu.

Kierowanie pojazdem na autostradach lub drogach ekspresowych wymaga od kierowców szczególnej uwagi i koncentracji na tym co się robi, aby uniknąć błędów. Są to bowiem trasy, na których osiągamy większe prędkości, a w razie zagrożenia mamy znacznie mniej czasu na reakcję niż na zwykłych drogach. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyruszeniem w dłuższą trasę być w pełni wypoczętym i robić regularne przerwy. Niestety, czasami zdarza się, że przeceniamy swoją wytrzymałość i pomimo zmęczenia staramy się dotrzeć do celu za wszelką cenę. Takie podejście może skończyć się tragicznie, jak to miało miejsce dzisiaj (14.05) z kierowcą mercedesa chłodni.

Wczesnym rankiem na drodze ekspresowej S3 doszło do incydentu drogowego. Mężczyzna jadący mercedesem tuż przed Zieloną Górą zasnął za kierownicą i uderzył w tylną część fiata Ducato jadącego przed nim. W wyniku zderzenia fiat skierował się na prawy pas, uderzył tam w bariery energochłonne, natomiast mercedes skręcił w prawo, uderzył w bariery i przewrócił się na bok. Na miejsce przybyli policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dbali o bezpieczny przejazd pozostałych uczestników ruchu. Na szczęście całe zdarzenie zakończyło się tylko kolizją i nikt nie odniósł obrażeń. Kierowca mercedesa został ukarany mandatem w wysokości 3 tysiące złotych.