Nieodpowiedzialny motocyklista z Zielonej Góry zatrzymany przez policję, grozi mu kara pozbawienia wolności

Dziś w nocy (15.05), funkcjonariusze z Zespołu Obsługi Zdarzeń Drogowych, będący częścią Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Zielonej Górze, zatrzymali motocyklistę, który naruszył regulacje ruchu drogowego. Podczas interwencji okazało się, że to nie jedynie wykroczenie, które miał na swoim koncie. Mężczyzna musi również stawić czoła zarzutom o popełnienie przestępstwa, za które może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pracownicy Zespołu Obsługi Zdarzeń Drogowych zajmują się codziennie wieloma sprawami związanymi z sytuacją na drogach Zielonej Góry. W ramach swoich zadań przechodzą specjalistyczne szkolenia, które mają na celu przygotowanie ich do profesjonalnego zabezpieczania miejsc wypadków, a także dokładnego opisanie ich przebiegu i konsekwencji. Najczęściej zmagają się z kolizjami, jednak nie brakuje również poważniejszych incydentów, podczas których ich fachowość i doświadczenie pozwala na ustalenie szczegółowych okoliczności oraz przebiegu zdarzeń.

Podczas spokojniejszych dni, kiedy nie zajmują się bezpośrednio obsługą wypadków i kolizji, funkcjonariusze pełnią standardową służbę patrolową. Ich zadaniem jest wówczas dbanie o bezpieczeństwo i porządek na drogach miasta oraz powiatu, zapewniając mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.