Koszykarze Enea Zastal Zielona Góra przegrali mecz ligowy na trudnym terenie w Sopocie

Wicemistrz Polski, a więc zespół Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał w wyjazdowym spotkaniu 6. kolejki Energa Basket Ligi z ekipą Trefla Sopot. Drużyna gospodarzy tego dnia zaprezentowała naprawdę wyjątkową formę, jak na swoje ostatnie spotkania. Sopocianom udało się zwyciężyć z zielonogórzanami w stosunku 93:89.

Świetne starcie pomiędzy Treflem Sopot a Enea Zastal Zieloną Górą

Spotkanie 6. kolejki Energa Basket Ligi jeszcze przed spotkaniem wydawało się bardzo emocjonujące. I tak też było na parkiecie. Z obu stron oglądaliśmy naprawdę wyjątkowe alley oop, bloki, a przede wszystkim widowiskowe wsady. Nikt się jednak nie spodziewał, że na dystansie całego spotkania, drużyna Marcina Stefańskiego będzie w stanie dotrzymywać kroku przyjezdnym.

A gospodarze naprawdę bardzo śmiało radzili sobie na parkiecie. Na hali Ergo Arena świetnie prezentował się tego dnia Franke, który 15 pkt. oraz 11 asyst, czy też Sharma, który zaliczyć 14 pkt. Po stronie gości dobrze wypadli Apić oraz Nenadić, którzy zdobyli po 16. Spotkanie przez cały czas było dosyć wyrównane. Pierwszą kwartę zwyciężyli gospodarze w stosunku 28:25. Druga kwarta należała do zielonogórzan, którzy po drugiej kwarcie wyszli na prowadzenie sześcioma punktami. Po trzeciej kwarcie na dwupunktowe prowadzenie wyszli jednak gospodarze. Ostatnia kwarta także należała do zawodników Trefla Sopot, dzięki czemu ostatecznie mecz zakończył się wynikiem, 93:89.