Niebezpieczna sytuacja z udziałem mikrosamochodu na drodze pod Kiełpinem

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło dnia 5 października, a więc we wtorek w godzinach południowych. Nieopodal zielonogórskiego Kiełpina w pewnym momencie zaczął dachować mikrosamochód. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, przez co wpadł do rowu i zaczął dachować.

Dachowanie mikrosamochodu na Drodze Wojewódzkiej nr 279

Mniej więcej 200 metrów od Kiełpina pod Zieloną Górą doszło do dachowania mikrosamochodu. Cała akcja wydarzyła się na Drodze Wojewódzkiej nr 279. Służby ratownicze od razu zostały wezwane na miejsce zdarzenia. Mikrosamochód zaliczył bardzo niebezpieczne dachowanie, przez co na miejsce musiały przybyć aż 3 zastępy straży pożarnej.

Przypomnijmy, że mikrosamochód jest pojazdem przeznaczonym dla osób, które nie posiadają uprawnień na kierowanie normalnymi samochodami. Maksymalna prędkość mikrosamochodu to 40 km/h. Do prowadzenia takich pojazdów wystarczy karta motorowerowa oraz ukończenie 14 roku życia. Osoby, które podróżowały samochodem i zaliczyły dachowanie na szczęście wyszły cało ze zdarzenia i nic im się nie stało. Policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizja drogowa.