Istotne zmiany w organizacji ruchu w Zielonej Górze związane z Dniem Wszystkich Świętych

W związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych miasto Zielona Góra planuje zwiększenie liczby autobusów, które mają za zadanie przewozić mieszkańców do miejskich cmentarzy. Zaprogramowane zmiany na ulicy Wrocławskiej dotyczące organizacji ruchu drogowego już weszły w życie i będą obowiązywać do 3 listopada. Władze miasta apelują do mieszkańców o rozważenie możliwości uniknięcia korzystania z samochodów do dojazdu na cmentarz tego dnia.

Parking przy starym cmentarzu jest przeznaczony wyłącznie dla osób niepełnosprawnych, taksówek i sprzedawców. Pozostali użytkownicy drogi mają możliwość skorzystania z parkowania przy nowym cmentarzu lub na terenie stadionu żużlowego, jednak korzystanie z tego drugiego będzie wiązało się z opłatą. Organizacja ruchu przy nowym cmentarzu będzie odbywała się tak, że wjazd na parking będzie możliwy jedynie od strony ulicy Wrocławskiej dla pojazdów jadących od strony centrum miasta. Z kolei wjazd od Raculi zostanie zablokowany.

Wprowadzono również ograniczenie prędkości od 8 do 21 na trasie od alei Juliusza Słowackiego do ulicy Pileckiego, gdzie nie można przekraczać 30 km/h. Dodatkowo obowiązuje tam zakaz zatrzymania pojazdu.

By zminimalizować chaos drogowy, Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze zachęca mieszkańców do pozostawienia samochodów w domu i skorzystania z oferowanych autobusów.