Trzy kroki do trzeciego miejsca – SBR Dojlid Białystok triumfuje w Superlidze

W niezwykle zażartym meczu tenisa stołowego, SBR Dojlid Białystok pokonało Orlicza Suchedniów 3:2, a następnie, z wielkim przekonaniem i grą na wysokim poziomie, wygrało 3:0 przeciwko Palmiarni Zielona Góra. Dzięki tym zwycięstwom, zawodnicy Białegostoku awansowali na zaszczytne trzecie miejsce w klasyfikacji Lotto Superligi Męskiej. Wyróżniającą się częścią spotkania z drużyną z Zielonej Góry był emocjonujący, pięciosetowy mecz pomiędzy reprezentantem Japonii Asuką Machim a Navidem Shamsem z Iranu.

Mecz rozpoczął się od decydującego zwycięstwa kapitana białostockiej drużyny, Wang Zeng Yi, który bez problemu pokonał Patryka Bieleckiego, zgarniając punkty w trzech setach. Następnie świadkami staliśmy się prawdziwej bitwie na tenisowych stołach pomiędzy Asuką Machim a Navidem Shamsem, która dostarczyła niezapomnianych emocji dla zebranych na trybunach fanów.

Reprezentant Iranu, Shams, w barwach zespołu z Zielonej Góry, przez długi czas zdawał się dominować na stole. Wygrał dwa sety, ale Machi nie odpuszczał, triumfując w następnych partiach. W czwartym secie, przy stanie 10:9, zawodnik drużyny przeciwnej miał w swoim posiadaniu piłkę meczową. Zdeterminowany Japończyk jednak nie dał za wygraną, z niewiarygodnym spokojem obronił swoje szanse, wygrywając 12:10. Ostatecznie zwyciężył także w ostatniej partii 6:5, co wywołało burzę aplauzu ze strony kibiców. Damian Węderlich dołożył jeszcze cegiełkę do zwycięstwa SBR Dojlid Białystok, pokonując 3:1 Mateusza Zalewskiego.