Internetowi oszuści nadal na celowniku mieszkańców Zielonej Góry: Cztery ofiary w ciągu jednego dnia

Zaledwie w ciągu jednego dnia, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymali cztery zgłoszenia dotyczące internetowych oszustw. Metody przestępców były różnorodne – od użycia popularnego systemu płatności „Blik”, po udostępnianie fałszywych linków w reklamach na stronach aukcyjnych. Informacje o tych zdarzeniach przekazała podinsp. Małgorzata Barska z KMP w Zielonej Górze.

Podinspektor Barska wyraziła ubolewanie, mówiąc: „Wciąż jest mnóstwo osób, które nie sprawdzają informacji znalezionych online, nie analizują kto i dlaczego prosi o przekazanie pieniędzy. W ostatnim czasie stało się to zgubne dla czterech osób z naszego regionu”.

Jedną z ofiar był mieszkaniec Sulechowa, który wpłacił 500 zł jako przedpłatę za produkt sprzedawany w sieci przez oszusta. Kolejna ofiara, kobieta z Kargowej, straciła ponad 13 tys. zł po podaniu swoich danych do logowania do konta bankowego fałszywej osobie. Była przekonana, że osoba, która się z nią kontaktuje, jest zainteresowana kupnem od niej przedmiotu za 50 zł.

W innym przypadku, oszustka udająca koleżankę wyłudziła od mieszkanki Sulechowa kwotę 800 zł poprzez system „Blik”. Kobieta zorientowała się w sytuacji dopiero po skontaktowaniu się ze swoją znajomą. Okazało się, że jej konto na portalach społecznościowych zostało przejęte przez przestępców, którzy wysyłali z niego prośby o pożyczkę. Na podobny sposób działania nabrała się też mieszkanka Zielonej Góry, tracąc 499 zł.