Enea Zastal Zielona Góra przegrywa z mistrzem Rosji CSKA Moskwa w Lidze VTB

Drużyna Enea Zastal Zielona Góra nie będzie wspominać miło wyjazdu do Rosji na spotkanie z CSKA Moskwa. Pierwszy mecz w tym sezonie w ramach Zjednoczonej Ligi VTB koszykarze z Zielonej Góry przegrali z mistrzem Rosji w stosunku 71:105. Rosjanie okazali się zdecydowanie lepszą drużyną, wygrywając w tym spotkaniu każdą z czterech partii.

Dobry początek Zielonogórzan i słabsza końcówka

Koszykarze Enea Zastalu Zielona Góra na początku utrzymywali kroku rywalom  Moskwy. Do trzeciej kwarty spotkanie pomiędzy Enea Zastal a CSKA przebiegało w dosyć wyrównanym wymiarze. Zielonogórzanie dosyć dobrze sprawowali się w defensywie, a w ofensywie także raz za razem zdobywali punkty w ważnych akcjach.

Gra drużyny z Zielonej Góry całkowicie posypała się jednak w czwartej kwarcie. Ostatnia kwarta padła łupem gospodarzy, którzy wygrali tę część spotkania w stosunku 33:14. Co stało się w czwartej kwarcie, że drużyna z Polski tak bardzo obniżyła loty? Przede wszystkim koszykarzom prowadzonym przez trenera z Serbii, a więc Olivera Vidina, zabrakło skutecznej defensywy. Niemal każda akcja zespołu Mistrza Rosji okazała się punktowa. Co więcej, Zielonogórzanie nie do końca radzili sobie także w ofensywie. To spowodowało, że ta kwarta padła zdecydowanym łupem zespołu z Moskwy. W ten sposób ostatecznie Zielonogórzanie ulegli Mistrzom Rosji w stosunku 71:105. W następnym spotkaniu w ramach Zjednoczonej Ligi VTB zespół Enea Zastal Zielona Góra uda się na spotkanie wyjazdowe do Kazania, gdzie zmierzy się z tamtejszym Uniksem.