Bezpieczeństwo podczas długich weekendów: policja doradza obywatelom

Za każdym razem, gdy nadchodzi długi weekend, większość z nas pragnie oddechu od rutyny i planuje wyjazdy rodzinne poza granice swojego miejsca zamieszkania. To, co warto pamiętać podczas organizowania takich wypraw to nie tylko należyte zabezpieczenie domostw, ale również omijanie relacjonowania naszych wyjazdów na platformach społecznościowych. W ten sposób nie informujemy potencjalnych złodziei o naszej nieobecności w domu.

Podczas długich weekendów, policja wykonuje pracę na pełnej mocy. Funkcjonariusze z wszystkich służb dbają, aby ten czas był dla nas wszystkich spokojny i bezpieczny. Policjanci zarówno z prewencyjnych, jak i kryminalnych służb czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem w miejscowościach powiatu zielonogórskiego – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Dodatkowo funkcjonariusze ruchu drogowego intensyfikują swoje działania na drogach już od początku długiego weekendu.

Policja koncentruje się zwłaszcza na monitorowaniu trzeźwości kierowców, przestrzeganiu zasad ruchu drogowego i eliminacji osób stanowiących potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Warto przypomnieć, że na terenie województwa lubuskiego, każdy może poddać się anonimowemu badaniu alkomatem w komendach oraz komisariatach policji. Osoby, które spożyły alkohol i nie są pewne swojego stanu trzeźwości, zanim zdecydują się wsiąść za kierownicę, powinny skorzystać z tej możliwości w najbliższej jednostce Policji.