Sezon 2024 Zielonogórskiego Roweru Miejskiego wystartował z 350 rowerami na 40 stacjach

Rozpoczęcie tegorocznego sezonu Zielonogórskiego Roweru Miejskiego przynosi do naszego miasta 350 nowych jednośladów, które są rozmieszczone na 40 różnych stacjach. Nowy sezon oferuje mieszkańcom oraz turystom możliwość korzystania z wygodnej i ekologicznej formy transportu na terenie Zielonej Góry.

Aby móc cieszyć się jazdą na jednym z dostępnych rowerów, konieczne jest pobranie aplikacji „roovee” na swoje urządzenie mobilne, dokonanie w niej rejestracji oraz uiszczenie opłaty inicjalnej w wysokości 10 złotych. Proces ten odbywa się szybko i sprawnie, co zachęca do skorzystania z tej formy przemieszczania się.

Pierwsze opinie o nowych rowerach są bardzo pozytywne. Antoni Ochocki, jeden z mieszkańców Zielonej Góry, już miał okazję przetestować jeden z nich. Podobnie jak on, inni użytkownicy również chwalą sobie komfort i nowoczesność oferowanych jednośladów.

Zgodnie ze słowami Arkadiusza Sobkowa, dyrektora Biura Ruchu Drogowego w Urzędzie Miasta Zielona Góra, wszystkie rowery są nowoczesne i komfortowe, co stanowi dodatkowy atut tego środku transportu.

Obecnie operatorem systemu jest firma Orange Polska. Daniel Janukowicz, przedstawiciel tej firmy, zaznacza, że rower miejski można wypożyczyć nawet w sytuacji, gdy nie posiadamy aplikacji mobilnej na naszym urządzeniu.