Ceny za korzystanie z rowerów miejskich w Zielonej Górze nie uległy zmianie

Aktualnie, usługi wynajmu rowerów w Zielonej Górze utrzymano na niezmienionym poziomie cenowym. Jednakże nastąpiła zmiana pod względem operatora zajmującego się prowadzeniem tej działalności oraz aplikacji, która służy do jego obsługi. Ilość dostępnych jednośladów dla mieszkańców miasta pozostała taka sama – jest to 350 rowerów.

Jednoślady dostępne dla zielonogórzan reprezentują najnowszą generację tego typu pojazdów. Pierwsi mieszkańcy mieli już okazję cieszyć się z jazdy na nowych rowerach. Czuć było, że tęsknili za możliwością korzystania z tych miejskich jednośladów.

Mieszkańcy mają możliwość pozostawienia roweru nawet bezpośrednio pod swoim miejscem zamieszkania, jednak za tę dodatkową opcję należy uiścić opłatę w wysokości 10 złotych.

Korzystanie z roweru do 20 minut nie wiąże się z żadnymi kosztami. Opłata za jedną godzinę wynosi 2 złote, natomiast za każdą następną rozpoczętą godzinę trzeba zapłacić 4 złote. W całym mieście znajduje się obecnie 40 stacji rowerowych.

Wypożyczenie miejskiego roweru jest możliwe za pośrednictwem aplikacji o nazwie Roovee, jednak istnieją też rozwiązania dla osób nieposiadających smartfona. Osoby, które mają trudności z założeniem konta, mogą liczyć na pomoc pracowników Biura Informacji Turystycznej znajdującego się w ratuszu. Natomiast ewentualne problemy związane ze stanem technicznym jednośladów, użytkownicy mogą zgłaszać poprzez wspomnianą już aplikację.