Bezpieczeństwo na drodze priorytetem zielonogórskich policjantów ruchu drogowego

W ostatnią środę miesiąca, 27 marca, funkcjonariusze z zielonogórskiej jednostki ruchu drogowego przeprowadzali specjalne działania. Miały one na celu uświadomienie kierowców o istotności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach. Wobec zbliżających się wyjazdów świątecznych, ta kwestia stała się szczególnie istotna. W ramach działań, do każdego kierowcy trafiła apteczka samochodowa jako upominek od funkcjonariuszy.

Zielonogórscy policjanci od dawna słyną z organizowania przez cały rok różnorodnych akcji profilaktycznych. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Zdarza się, że wtrącają do tych działań zabawne elementy, które dostarczają nie tylko rozrywki, ale także utrwalają ważne informacje w pamięci uczestników ruchu drogowego – zarówno młodych jak i starszych. Przykładem jest akcja przedświąteczna, podczas której mundurowi wyruszają w teren z niebieskim Mikołajem – symbolem nagradzającym za prawidłowe zachowania na drodze. Jeżeli natomiast zdarzy się drobne wykroczenie, niebieski Mikołaj rozdaje rózgi. Kiedy indziej, w akcjach bierze udział maskotka Lubuskiej Policji – LUPO, której zadaniem jest przypominać o zasadach bezpieczeństwa zarówno najmłodszym, jak i starszym uczestnikom ruchu.

Ostatnie działania policyjne nie były wyjątkiem. W środę, przedświąteczną akcję zorganizowaną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach wspomagała maskotka Lubuskiej Policji – Tygrys LUPO. Tym razem skupiono się głównie na kierowcach, którym policjanci razem z tygrysem wręczali apteczki pierwszej pomocy. Nawet jeśli ich posiadanie w samochodzie nie jest obowiązkowe, to warto mieć je zawsze pod ręką – nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy mogą się przydać.