Bezmyślny rajd kompletnie pijanego kierowcy w Zielonej Górze

Do niecodziennej sytuacji doszło w Zielonej Górze. Policjanci musieli zorganizować pościg za kierowcą, który podczas jazdy ekspresową drogą jechał od lewa do prawa. Policjantom udało się zatrzymać kierowcę, a badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się blisko 3 promile alkoholu.

Kierowcę zauważył policjant jadący na służbę

Sytuacja związana z pijanym kierowcą miała całkiem niecodzienny przebieg. Otóż pijanego kierowcę podczas drogi do pracy na Trasie Północnej zauważył dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze Sławomir Wojsa. Samochód poruszał się dosyć specyficznie, a w zasadzie zygzakiem od lewa do prawa. Dyżurny od razu zawiadomił o zaistniałej sytuacji swoich kolegów, a następnie udał się za kierowcą stwarzającym zagrożenie w ruchu drogowym.

Pijany kierowca stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym

Kierowca będący pod wpływem alkoholu poruszał się samochodem marki Renault Clio. Podczas całej drogi powodował on ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, kiedy to co chwilę przyspieszał i hamował, a także nie utrzymywał odpowiedniego toru jazdy. Co więcej pijany kierowca postanowił wjechać na ekspresową drogę S3, na której kilkukrotnie omal nie uderzył w barierki, a ponadto nie wiele brakowało do zderzenia z samochodem ciężarowym. W momencie, gdy kierowca Renault Clio zjechał z drogi ekspresowej, to przygotowani na taki ruch policjanci schwycili pijanego mężczyznę i wyciągnęli go z pojazdu.

29-letni kierowca ledwo wyszedł z samochodu

Po zatrzymaniu samochodu, policjanci wyciągnęli mężczyznę będącego pod wpływem alkoholu z samochodu. Okazało się, że ledwo trzyma się on na nogach, a policjanci nie do końca rozumieli, co zatrzymany kierowca próbuje powiedzieć. 29-latek prowadzący Renault Clio pod wpływem alkoholu został od razu przetransportowany do aresztu, z kolei auto odholowano na strzeżony parking. Oprócz kierowcy w samochodzie znajdował się również pies, który został przewieziony do schroniska dla zwierząt.

Pijanemu kierowcy za spowodowanie zagrożenia podczas ruchu drogowego, a także kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny oraz kara więzienia do dwóch lat.